Мезотерапия целулит, стягане и стрии – метод за вкарване на активни съставки с липолитичен и стягащ ефект при лечение на целулит, отпусната кожа и стрии. Използваме пистолет за мезотерапия – по-прецизно дозира веществото, по-малко болезнена процедура, по-точно определяне на дълбочината, по-бърза мезотерапия. Използва се за:
- стягане на кожата;
- намаляване на мазнини;
- хидратация и ревитализация на отпусната и повяхнала кожа (ръце и длани);
- дренаж при венозна недостатъчност.
За какво се използва мезотерапия тяло?
- целулит – оточен, отпуснат, фиброзен;
- целулит с локални натрупвания – корем, бричове, паласки;
- целулит с отпускане на кожата – за жени след 40 години;
- целулит с наличие на стрии;
- стрии;
- отпусната кожа – след раждане, отслабване;
- дренаж при венозна недостатъчност, при студени крайници, при оточни крака.
Как се прилага мезотерапия за тяло?
Активните съставки се вкарват на различни дълбочини в кожата (според съставките и типа целулит) инжекционно. Прави се:
- курс от 4-8 терапии /индивидуални или в съчетание с LPG или Venus Legacy – апарати за премахване на целулит и стягане на кожата/;
- веднъж на 7-14 дни /в зависимост от степента на целулит или отпускане; в зависимост от активните съставки на продукта/;
- на отделни зони – корем; паласки; бедра отзад; седалище; бедра отпред; стъпала, подбедрици (при венозен застой);
- индивидуално или в съчетание мезотерапия целулит с апаратно лечение на целулит – LPG или Venus Legacy – препоръчително. По този начин апаратът ще дренира и ще засили кръвообращението (LPG) или ще стегне кожата и намали допълнително обиколки (Venus Legacy).
- за стрии – индивидуално или в съчетание с микронидлинг (микронийдълинг) – препоръчително.
Какви са активните съставки на продуктите за мезотерапия?
Различават се няколко типа целулит и според типа определяме използваните продукти.
- При оточен целулит: дренираща фаза на лечение на целулит Цел: Намаляване на обема, намаляване задръжката на течности, подобряване функцията на кръвоносната и лимфната система. Съдържа: вещества, които дренират тъканите, подобряват кръвообращението, подпомагат венозната система.
- При целулит с намаляване на обиколки – липолитична фаза на лечение на целулит Цел: Намаляване на големината на масните клетки, стимулиране на разграждане на мазнини, подобряване функцията на кръвоносната и лимфната система. Съдържа: вещества, които намаляват обема на мастните клетки.
- При целулит с отпускане на кожата – стягаща фаза на лечение на целулит Цел: Стимулиране на производството на колаген, заглаждане на кожата, лифтинг ефект, подобряване функцията на кръвоносната и лимфната система. Съдържа: вещества, които стягат кожата, уплътняват кожата.
- При комбининация от няколко вида целулит на зона – Цел: Стягане, дрениране, намаляване на обема. Съдържа: неомрежена хиалуронова киселина, добавена към биоревитализиращ разтвор, специално
разработен срещу целулит.
Цени на мезотерапия:
- антицелулит – 330лв.
- венозна недостатъчност – 140лв.
- стрии – 150лв./ампула 5мл.
- стягане – 150лв./зона (обикновено вътрешна страна на бедра е една зона);
- ръце целулит и стягане – 330лв.;
- разграждане на мазнини (бричове, корем, паласки) – 330лв. (в зависимост от големината на зоната и коктейл от съставки).
Каква е историята на мезотерапията?
Мезотерапията е съвременен терапевтичен метод, който позволява въвеждане в горните слоеве на кожата на различни вещества с биологично въздействие.За първи път теорията за мезотерапия е приложена през 1952 г. от френският лекар Д-р Мишел Пистор, като първоначално е използвана за лечение на ревматологични и травматологични заболявания. В последствие започва да се прилага в областта на естетиката, спортната медицина и др.
Какви са продуктите с които се прави мезотерапия?
Използваме сертифицирани продукти със сертификат за медицинско изделие III – най-високия клас. Те съдържат липолитични и стягащи съставки, които целят разграждане на мастната тъкан и стягане на кожата (при лечение на целулит) и стягане и уплътняване на кожата (при отпусната кожа).
Боли ли мезотерапията? Какви са страничните ефекти?
Има известно чувство на дискомфорт в зависимост от прага на болка и дълбочината на вкарване на продуктите. Болката и дискомфортът могат да бъдат и от самия коктейл. Има съставки, които са по-болезнени. Ние използваме пистолет за мезотерапия, който позволява по-бързо провеждане на процедурата. Страничен ефект е леко парене и дискомфорт след мезотерапията (при въвеждане на липолитични съставки) и евентуални синини (при по-дълбоки убождания за големи натрупвания). При мезотерапия за стрии и стягане на кожата има леко затопляне и малки червени точици (от убожданията), които преминват за 24 часа.
Какво да не правя след мезотерапия?
- не ходете на активен спорт – 24-48 часа след процедурата (при по-дълбоки убождания има риск от сериозен дискомфорт. Препоръчват се по-леки движения, разходки, които не предизвикват сериозно изпотяване);
- не ходете на сауна и басейн – 48 часа след процедурата (риск от инфекции);
- не се къпете с измивни продукти (само с вода) (ще отмиете остатъчния продукт, които е останал върху кожата. Той ще се резорбира в следващите часове);
- не се къпете веднага след процедурата;
- носете чисти широки дрехи;
- не посещавайте солариум – поне 48 часа след процедурата.
Мога ли да отслабна с мезотерапия?
Отслабването е дълъг процес и зависи от много фактори като начин на живот, хранене, хормонален статус, възраст, пол. Мезотерапията не е процедура само с която ще отслабнете. Тя се използва за подмогане на процеса на отслабване и за оформяне на фигурата чрез премахване на по-упорити мастни депа (бричове, коремче, паласки, ръце). Опитът показва, че съчетанието на мезотерапия с апаратни антицелулитни процедури дава много по-добри резултати.